Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username

Password

Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 428
» Latest member: uncem
» Forum threads: 8,083
» Forum posts: 38,803

Full Statistics

Online Users
There are currently 50 online users.
» 0 Member(s) | 49 Guest(s)
Google

Latest Threads
Ustam Su Tesisat
Forum: My Forum
Last Post: deniz
48 minutes ago
» Replies: 0
» Views: 1
Wallpaper
09-11-2019, 05:06 PM
» Views: 14
Listeler
09-11-2019, 02:45 PM
» Views: 34
Marka Tescil
09-11-2019, 01:46 PM
» Views: 10
Firma Rehberi
09-10-2019, 05:51 PM
» Views: 9
Antalya Kadın Doğum Dokto...
09-09-2019, 07:03 PM
» Views: 15
Host ve Web Tasarım
09-09-2019, 05:50 PM
» Views: 10
overheating problem
Last Post: msshilpikgupta
09-09-2019, 07:30 AM
» Views: 7
Anlamlı Sözler
09-08-2019, 05:26 PM
» Views: 9
Purchase generic duomox s...
Last Post: GalenOi
09-08-2019, 09:38 AM
» Replies: 12
» Views: 240

Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları
Posted by: Laplace - 04-02-2019, 01:20 PM - Forum: My Forum - Replies (1)

NAZLI AKBALIK ANAOKULUNUN EĞİTİME BAKIŞ AÇISI
Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmeleridir. Ve onun doğru iliklenmesi gerekir. Bugünün dünyasında çocuklar daha meraklı ve daha öğrenmeye açıktırlar. Çocuğun sağlıklı olarak gelişebilmesi için okul öncesi eğitim temel basamaktır. Ayrıca; çocuk kendini daha iyi tanıma olanağı bulur ve başkalarıyla benzer ve farklı olan özelliklerini ayırt eder.

Çiğli kreş

Nazlı Akbalık Çiğli Kreş DİL EĞİTİMİ
Küçük yaşlarda dil öğrenimine başlayan çocuklar ilerleyen yıllarda bir başka dil daha öğrenmek istediklerinde aynı doğal öğrenme tekniklerini rahatlıkla uygulamaya koyarlar. Erken yaşta dil öğrenimi çocuğun dil öğrenme yeteneklerini geliştirme şansı verir.

MATEMATİK EĞİTİMİ -MENTAL ARİTMETİK
Mental aritmetik programının amacı çocuklarda zekayı geliştirmek, dikkat ve konsantrasyonu arttırmak, analitik düşünme becerisi kazandırmak, hayal gücünü geliştirmek, mantık ve muhakeme yetisini geliştirmek ve mevcut olduğu halde kullanılmayan potansiyellerini açığa çıkarmaktır bizler de öğrencilerimize bu amacı esas alarak düzey ve yaş grubuna göre gerekli eğitimi Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak vermekteyiz.

Nazlı Akbalık Çiğli Kreş SATRANÇ VE AKIL OYUNLARI
Çocuklarımızın erken yaşta bilişsel gelişimi destekleyici etkinliklerle öngörü kapasitelerini arttırmayı ve karar mekanizmalarını geliştirmeyi planlıyoruz.

DANS EĞİTİMİ
Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak usta öğretmenlerle çocukların fiziksel gelişimlerini sağlayacak dans eğitimlerimize ders programımızda yer vermekteyiz.

Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları DRAMA EĞİTİMİ
Drama, okul öncesi eğitime büyük katkılar sağlayan eğitim tekniklerinden biridir. Drama, çocuklarda işbirliği becerisinin gelişimi için fırsatlar sunmaktadır. Nazlı Akbalık Anaokulu olarak bünyemizde bulunan drama salonumuzda çocukların bütünsel gelişimine katkı sağlamaktayız.

Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları

GÖRSEL SANATLAR
Nazlı Akbalık Çiğli anaokulu eğitim kurumumuz; çocuğun bütünsel gelişimini destekleyici etkinlikler üzerine kuruludur. Görsel sanat eğitimi de estetik ve yaratıcılığın gelişimini desteklemek ilkelerinin içinde çocuklara yaptırılan bir takım etkinlikler olarak karşımıza çıkar. Okulumuzda çocuklarımızın yaratıcılığını ortaya çıkarmak adına seramik eğitimi de dahil olmak üzere destekleyici eğitim, etkinlikler sunmaktayız.

Nazlı Akbalık Çiğli Kreş SERAMİK DERSİ
Seramik, çocukların evde veya iç dünyasında yaşadığı sorunları dışa vurabilmesini, kafasında yaşadığı karmaşaları anlamlandırabilmesini sağlar. Kimi zaman hiç konuşulmayan sıkıntıları çamurla ifade ettikten sonra gene çamurla bu duyguları pozitife dönüştürmek, çocuğun içinde de o dönüşümün gerçekleşmesini sağlıyor. Bu süreci gözlemleyen aileler ve biz eğitmenler çocuklara daha rahat ulaşabiliyor, onları daha iyi anlayabiliyor. Aynı zamanda bu çalışmalarda negatif olduğu kadar pozitif duygular da ifade ediliyor.

MÜZİK EĞİTİMİ
Müzik duygusal alana katkı sağladığı gibi bilişsel alana da katkı sağlamaktadır. Verdiğimiz modern müzik eğitimi ve halk müziği eğitimi ile sosyal, entelektüel bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları HAREKET EĞİTİMİ
Çiğli Kreş; çocuğun hareketlerinin ortama göre farklılaşabileceği konusunda bilgilendirilmesini sağlayacağımız gibi büyük kas gelişimini destekleyen etkinliklerle de fizyolojik yapısına katkı sağlıyoruz.

Dengeyi iyileştirebilecek, gücü ve dayanıklılığı arttırabilecek, daha iyi odaklanma, daha gelişmiş bir özgüven, kaygı ve stresin azalması gibi yararları çocuklara sağlamayı amaçlıyoruz.

http://www.nazliakbalik.k12.tr/

Print this item

Güzellik Salonlarındaki Tehlikeye Dikkat!
Posted by: Laplace - 04-02-2019, 12:00 PM - Forum: My Forum - Replies (1)

[Image: a0ec8fb2-e275-465c-b3e0-13cb8d6e3e8e.jpeg]
[Image: 28d85729-f4bb-41f6-9a35-552d47ab7bd7.jpeg]
[Image: 6f873e71-1f57-45bb-9a7a-f9cc07b818c6.jpeg]

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yüzümde ki bir yağ bezesi için İzmir Bayraklı Folkart Towers karşısında bulunan Dr.Well Güzellik ve Estetik Merkezine gittim, daha sonrasında cildim için dermapen uygulamasını önerdiler ve hemen randevu verdiler.

25.02.2019 tarihinde dermapen uygulamasına gittim ve uygulama yapıldı, 3 ile 5 gün içerinde cildimdeki kızarıklık ve yaraların geçeğini söylediler. Toplamda 4 seans yazdılar.
Fakat aradan haftalar geçmesine rağmen yanağımda G harfine benzer kalın bir iz şakağımda ise koyu bir renk tonu ve şişlik geçmedi.
Aradan 3 hafta sonra DR. WELL Güzellik ve Estetik Merkezini tekrar aradım aradım ve beni kontrole çağırdılar. kontrol sonrasında bazı bölgelere ağır çalışıldığı hemen ikinci bir dermapen uygulaması ile yaza kadar düzeleceği bilgisi verildi.
Randevu günü son anda gitmekten vazgeçip Bayraklıda özel bir dermatoloğa gittim, yapılan incelemelerde yüzümdeki damarların deriye çok yakın olduğu ve böyle bir uygulamanın tamamiyle yanlış olduğu şakak bölgemde ödem olduğu tespit edildi. aradan bir ay geçmesine rağmen cildim hala kırmızı tonlarda ve izler hala belirginliğini koruyor.

Daha sonra avukatım ile görüşüp yasal süreç için işlemleri başlatma kararı aldık bu arada
20/03/2019 tarihinde İzmir Bayraklı'da Kent Hastanesi Dermatoloji Bölümünde tarafından muayenede, yanak bölgesinde eritem temporal bölgede hiperpigmentasyon saptandı ve tedavi süreci başladı. Her 2 saatte bir akşamda olmak üzere güneş kremi kullanmak zorundayım, güneşe çıkmam yasak, ne zaman geçeği ve ya tamamen geçip geçmeyeceği konusunda hiçbir bilgi verilmiyor.

27/03/2019 tarihinde İkuguod (ikugod.org.tr) başkanı ile yaptığımız görüşme sonrasında estetik ve güzellik salonlarında invazif ve enjeksiyon içerikli tedavilerin yasak olduğu bilgisi verilmiştir.

Dr Well Güzellik ve Estetik salonunlarının invazif ve enjeksiyon içerikli tedavilerin yasak olduğu bilindiği halde neden böyle bir uygulama yaparak insanların sağlıklarını, hayatlarını tehlikeye attıklarını, ve yaptıkları hataya rağmen tamamiyle yaralanmış ve ödemlerin olduğu cilde 2. kez dermapen uygulaması yaparak sağlığımızı nasıl bir riske soktuklarının farkındalar mı ?
Konu ile ilgili şikayetlerimi tüm bakanlık ve yasal kurumlara elimdeki belgelerle başvurarak başkalarınında canının yanmaması için takipçisi olacağım.

Print this item